REKLAMA
Znaleziono 6222 wyników
Należąca do niemieckiej Grupy Warema firma Anwis, wybuduje nową fabrykę w Brześciu Kujawskimartykuł
Pokaż artykuł
Należąca do niemieckiej Grupy Warema firma Anwis, wybuduje nową fabrykę w Brześciu Kujawskim
W drugim kwartale bieżącego roku firma Anwis, producent osłon z Włocławka, należący do niemieckiej Grupy Warema, rozpocznie znaczącą inwestycję w poszerzenie swoich mocy produkcyjnych. Nowy zakład zostanie zlokalizowany w gminie Brześć Kujawski, w województwie kujawsko-pomorskim.
Perfect Milk inwestuje w woj. warmińsko-mazurskimartykuł
Pokaż artykuł
Perfect Milk inwestuje w woj. warmińsko-mazurskim
Kolejna polska firma inwestuje w województwie warmińsko-mazurskim, przy wsparciu udzielonemu przez Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefę Ekonomiczną (W-MSSE S.A.), w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Lokum Deweloper S.A.firma
Pokaż firmę
Lokum Deweloper S.A.
Wrocław, Krawiecka 1 pok. 101
[Wrocław] Budynek mieszkalno-usługowy, ul. Wyszyńskiego 39inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Budynek mieszkalno-usługowy, ul. Wyszyńskiego 39
Wrocław, Śródmieście, Wyszyńskiego 39
Rusza budowa trzeciej hali Panattoni Park Bielsko-Biała IV. Ponad połowę z ok. 40 000 mkw. zajmie zakład produkcyjny Polmotorsartykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa trzeciej hali Panattoni Park Bielsko-Biała IV. Ponad połowę z ok. 40 000 mkw. zajmie zakład produkcyjny Polmotors
Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, ruszył z realizacją trzeciej hali Panattoni Park Bielsko Biała IV, której powierzchnia wyniesie blisko 40 000 mkw. Aż 22 000 mkw. wynajął Polmotors. Zakład produkcyjny firmy zatrudni ok. 1000 osób i pozwoli obsłużyć rynki na całym świecie. Po ukończeniu realizacji Panattoni Park Bielsko Biała IV obejmie 3 budynki o łącznej powierzchni ponad 100 000 mkw. Kompleks jest już bliski pełnej komercjalizacji.
Jawor: Daimler wybuduje drugą fabrykę, tym razem baterii do e-aut?artykuł
Pokaż artykuł
Jawor: Daimler wybuduje drugą fabrykę, tym razem baterii do e-aut?
Czy w Jaworze, tuż obok budowanej wielkiej fabryki silników niemieckiego koncernu Daimler (silniki d...
Przebudowa dworca w Sochaczewie na finiszuartykuł
Pokaż artykuł
Przebudowa dworca w Sochaczewie na finiszu
Zaawansowane prac budowlanych przy inwestycji, która rozpoczęła się wiosną ubiegłego roku, wynosi 85 proc. Obecnie wnętrza dworca są już praktycznie gotowe, trwają ostatnie roboty wykończeniowe wewnątrz. Prowadzone są one również w otoczeniu budynku, gdzie konieczne jest jeszcze dokończenie układania fragmentu nawierzchni, zagospodarowania terenów zielonych oraz montażu elementów małej architektury. Równolegle trwają przygotowania do przeprowadzenia odbiorów inwestycji. Planowany termin otwarcia dworca dla podróżnych to lato bieżącego roku.
Rewitalizacja odmieniła ulicę Sienkiewicza w centrum Łodzi [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Rewitalizacja odmieniła ulicę Sienkiewicza w centrum Łodzi [ZDJĘCIA]
Ulica Sienkiewicza od lat konsekwentnie się zmienia. Została wyremontowana na odcinku od ul. Narutowicza do trasy W–Z. Ma wymienioną nawierzchnię, a także nowe oświetlenie i więcej zieleni. Remonty nie omijają także budynków - do finału zmierza tu właśnie siódma inwestycja.
Ruszyła przebudowa Starej Rzeźni w Poznaniu [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Ruszyła przebudowa Starej Rzeźni w Poznaniu [FILM+ZDJĘCIA]
W stolicy Wielkopolski ruszyła realizacja kolejnego wielkiego projektu wielofunkcyjnego. Vastint rozpoczął przebudowę kompleksu Stara Rzeźnia przy ul. Garbary 101/111. W I etapie zostanie przeprowadzony remont wraz ze zmianą funkcji trzech pierwszych budynków historycznych. W ramach prac zostaną one odrestaurowane i przekształcone w obiekty biurowe.
ZPPHiU: ESG w centrach handlowych to odpowiedzialność wynajmującegoartykuł
Pokaż artykuł
ZPPHiU: ESG w centrach handlowych to odpowiedzialność wynajmującego
Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług (ZPPHiU) wskazuje, że raportowanie ESG w odniesieniu do centrów handlowych jest wyłączną odpowiedzialnością właścicieli obiektów. Żaden najemca, prowadzący sklep czy punkt usługowy w centrum handlowym, nie może i nie powinien być angażowany przez wynajmujących w dostarczanie informacji o śladzie węglowym dotyczącym lokalu. System mierzenia zużycia energii elektrycznej pozostaje w gestii właściciela budynku. Podobnie ma się kwestia obowiązku modernizacji wszelkich instalacji i urządzeń w jakie obiekt jest wyposażony.
85 lat produkcji opon w Dębicy. Od Stomilu do największej fabryki opon Goodyear w Europieartykuł
Pokaż artykuł
85 lat produkcji opon w Dębicy. Od Stomilu do największej fabryki opon Goodyear w Europie
Dębicka fabryka opon świętuje w kwietniu bieżącego roku 85 lat istnienia i bogatej historii – od powołanej do życia w 1939 roku Fabryki Gum Jezdnych Stomil po dzisiejszy nowoczesny zakład rozwijany od 29 lat przy wsparciu strategicznego inwestora, amerykańskiej firmy Goodyear. Dębicki zakład, który jest jednym z największych pracodawców na Podkarpaciu, produkuje innowacyjne opony pod różnymi markami z portfolio Goodyear na rynek polski i europejski, w tym opony na tzw. pierwsze wyposażenie dla największych producentów aut. Polska fabryka jest największą fabryką Goodyeara w Europie.
Kolejna duża, znana firma inwestuje w woj. podkarpackimartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna duża, znana firma inwestuje w woj. podkarpackim
Kolejna znana, zagraniczna firma inwestuje w województwie podkarpackim, w południowo-wschodniej części Polski. Tym razem w liczącym blisko 33 tysiące mieszkańców Jaśle. Swoją nową inwestycję zrealizuje tam firma Kronoflooring, należąca do koncernu Kronospan.
Grupa Fortaco wybuduje fabrykę w Knurowie, w województwie śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Grupa Fortaco wybuduje fabrykę w Knurowie, w województwie śląskim
Kolejna duża inwestycja zagraniczna w województwie śląskim. Fińska Grupa Fortaco wybuduje zakład produkcyjny w Knurowie, w powiecie gliwickim. Polski oddział tej firmy otrzymał decyzję o wsparciu nowej inwestycji przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. Inwestycja typu greenfield obejmuje wybudowanie nowej fabryki o pow. 34 tys. metrów oraz wyposażenie jej w nowy sprzęt. Prace budowlane rozpoczną się w najbliższych miesiącach, a uruchomienie działalności zaplanowano na połowę 2024 roku. Zakład zlokalizowany w Knurowie zatrudni do 250 nowych pracowników. Planowane nakłady inwestycyjne jakie poniesie inwestor na terenie Knurowa przekroczą 10 milionów euro.
Ministerstwo Obrony Narodowej zostanie właścicielem Huty Częstochowaartykuł
Pokaż artykuł
Ministerstwo Obrony Narodowej zostanie właścicielem Huty Częstochowa
Huta Częstochowa uratowana dzięki wsparciu państwa. Ministerstwo Obrony Narodowej (MON) zostanie właścicielem Huty Częstochowa. W lutym 2025 r. Rada Ministrów zdecydowała o wpisaniu częstochowskiej huty na listę przedsiębiorstw strategicznych. Z kolei Minister Obrony Narodowej poinformował o skorzystaniu z prawa jej wykupienia od syndyka. Wartość przedsiębiorstwa została wyceniona na ponad 253 miliony złotych.
Rusza proces zwolnień grupowych w QEMETICA Soda Polska w Janikowie artykuł
Pokaż artykuł
Rusza proces zwolnień grupowych w QEMETICA Soda Polska w Janikowie
QEMETICA Soda Polska informuje o rozpoczęciu kolejnego etapu hibernacji zakładu produkcyjnego w Janikowie (powiat inowrocławski, województwo kujawsko-pomorskie). W ramach tego procesu, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, rusza procedura zwolnień grupowych. To najtrudniejszy, ale niezbędny krok w procesie dostosowawczym do zmieniających się realiów rynkowych i długofalowego planu stabilizacji działalności.
Połączenia polskich rurociągów z systemem paliwowym NATO. Podpisano wstępne porozumienie artykuł
Pokaż artykuł
Połączenia polskich rurociągów z systemem paliwowym NATO. Podpisano wstępne porozumienie
PERN S.A. oraz Zakład Inwestycji Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (ZIOTP) zawarły wstępne porozumienie o współpracy przy realizacji programu rozbudowy polskiej infrastruktury paliwowej w celu przyłączenia jej do systemu rurociągów NATO.
[Czechowice-Dziedzice] Galeria "Stara Kablownia"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Czechowice-Dziedzice] Galeria "Stara Kablownia"
Czechowice-Dziedzice
Biurowiec Hi Piotrkowska w Łodzi z kolejnymi nowymi najemcamiartykuł
Pokaż artykuł
Biurowiec Hi Piotrkowska w Łodzi z kolejnymi nowymi najemcami
Najwyższy i jeden z najnowocześniejszych kompleksów biurowych klasy A w Łodzi pozyskał kolejnych nowych najemców. Obiekt łączy funkcje biurowe, usługowe i hotelowe w ścisłym centrum miasta, przy ul. Piotrkowskiej 155.
Karimpol rozpoczyna w Warszawie budowę 130-metrowego wieżowca Skyliner II [WIZUALIZACJE + FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Karimpol rozpoczyna w Warszawie budowę 130-metrowego wieżowca Skyliner II [WIZUALIZACJE + FILM]
W Warszawie rusza budowa kolejnego wieżowca. Karimpol wybrał firmę Warbud S.A. na generalnego wykonawcę 130-metrowego biurowca Skyliner II. Wieżowiec powstanie na Woli, przy Rondzie Daszyńskiego i zajmie miejsce tuż obok pierwszego etapu inwestycji. Łącznie cały kompleks przy ul. Prostej 67 zaoferuje 73 tys. mkw. powierzchni wynajmu.
Develia podpisała przedwstępną umowę sprzedaży Arkad Wrocławskich za ponad 185 mln złartykuł
Pokaż artykuł
Develia podpisała przedwstępną umowę sprzedaży Arkad Wrocławskich za ponad 185 mln zł
Grupa Develia S.A. podjęła decyzję o sprzedaży nieruchomości, na której zlokalizowany jest kompleks Arkady Wrocławskie, jeden z największych wielofunkcyjnych kompleksów w stolicy Dolnego Śląska. Budynek zostanie wyburzony.
REKLAMA